איציק התקנות טלויזיה

שירות עם אחריות

על כל שירותי ההתקנה

איך מתקינים טלוויזיה על קיר גבס?

להתייעצות עם מומחה

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם ולסייע בכל שאלה

איך מתקינים טלוויזיה על קיר גבס?

קירות גבס משמשים לעתים קרובות בבנייה המודרנית. זה קל ונוח להשתמש בחומר הזה והם נחשבים לגימור יפה. אבל עם גימור כזה, לעתים קרובות עולה השאלה האם אפשר לתלות חפצים כבדים על קירות גבס, לא רק ארונות ומדפים, אלא גם טלוויזיות. למרות העובדה שמומלץ לתלות טלוויזיה על קירות לבנים או בטון, תליית טלוויזיה על מחיצות גבס מותרת אם יודעים להתקין את התושבת נכון.

ישנן מספר דרכים:

– פשוט לתלות את הטלוויזיה על יריעת קיר גבס אחת, או יריעה כפולה המחוברת לקיר (בהנחה שהטלוויזיה קלה במשקל);

– לבנות מדף מיוחד (לטלוויזיה בגודל בינוני);

– לוחות TFT(מנשאים) למסכים גדולים וכבדים אשר עדיף פשוט להתקין בנישה, או להישען על מתלים מיוחדים אשר מקובעים היטב.

טלוויזיה במשקל קל

במקרה הראשון, תליה על קיר גבס אחד ניתן להסתדר עם הדיבלים הנפוצים ביותר "פרפרים", אשר מחברים את לוח הגבס עצמו ואת מסגרת המתכת שמאחורי הקיר גבס. עם התקנה כזו, העומס מהמסה של הטלוויזיה מופץ לא לאורך המשטח האחורי של יריעת קיר הגבס, אלא לאורך פרופילי מתלה המתכת . שיטה זו מיועדת לתליה של טלויזיה קלה יחסית, (10ק״ג-15ק״ג)

טלוויזיה במשקל בינוני

אם אתה בעלים מאושר של פאנל פלזמה גדול, וכתוצאה מכך, תליית טלויזיה על קיר גבס היא לא כל כך האפשרות המתאימה לך, במקרה הזה, עדיף לספק מקום בפנים החדר לטלוויזיה מראש. נישת הקשת או קיר הגבס המקורית יהוו פתרון מצוין לבעיה. ובכן, אם תפסת מדפי קיר גבס לטלוויזיה, אז באותו זמן אתה יכול לעשות נישות לאקוסטיקה, נגן DVD, מדפים לדיסקים וציוד קול ווידאו אחר.

אבל מה לעשות אם התיקון כבר הסתיים לגמרי, כל הקירות מכוסים בלוחות גבס וצבועים, והיה צורך להתקין לוח TFT מאסיבי מאוד על הקיר, מבלי לפרק חלק מהקיר כדי להגדיל את יכולת נשיאת המסגרת?

במקרה בו הקיר המיועד להתקנת הטלוויזיה הוא מנשא, הפתרון הפשוט והנכון ביותר יהיה "לקדוח" דרך לוח הגבס לתוך משטח הקיר ולתלות את הטלוויזיה באמצעות דיבלים עוצמתיים. במקרה זה, כל המסה מהטלוויזיה תוחל על הקיר, ולא על יריעת קיר הגבס הנוטה להתפורר.

 

טלוויזיה כבדה

אבל מה אם אתה צריך להתקין טלוויזיה כבדה על מחיצת גבס דקורטיבית, שכושר הנשיאה שלה משאיר הרבה מהרצוי? אם המחיצה מותקנת, וחיזוק פנימי אינו מסופק מראש, אז תצטרך להתקין מתלים חיצוניים נושאי עומס נוספים. צינורות המתכת הנפוצים ביותר, קורות I, מוטות תעלות או גליל מתכת אחר המסוגל להחזיק עומס נתון יכולים לשמש כאלמנטים נושאי עומס כאלה בעת חיבור טלוויזיה לקיר גבס. התומכים מותקנים בצורה אנכית לאורך מחיצת הגבס ומוטבעים בצורה נוקשה ברצפה, ואם אפשר, בתקרת החדר. על מסגרת חיזוק כזו, אתה יכול להרכיב לא רק את לוח הטלוויזיה המסיבי ביותר, אלא גם את כל הציוד הקשור, כולל אקוסטיקה. כמובן,

במקרה כזה שמדובר בהתקנת טלויזיה כבדה, רצוי להיעזר בחבר או בן משפחה.

סוגי תושבות

תושבת לטלוויזיה קטנה, במשקל של עד 20 ק"ג

האפשרות הטובה ביותר תהיה להתקין את הטלוויזיה על סוגר שלוחה מיוחד – ה"שרוול". הידוק של השרוול מתרחש בדרך כלל דרך יריעת קיר גבס ישירות לתוך הקיר הנושא את העומס. יחד עם זאת, התושבת חייבת להיות חזקה מספיק כדי להחזיק את המסה של הטלוויזיה, תוך התחשבות באורך זרוע "השרוול", מה שמגביר באופן משמעותי את הלחץ בהטבעת התושבת בקיר.

תושבת לפאנל פלזמה גדול, במשקל של עד 80 ק"ג

אם, בעת חיבור טלוויזיה לקיר גבס, אתה מטיל ספק ביכולת הנשיאה של כל אחד מהאלמנטים, אז בהחלט יש לחזק אותם. אחרי הכל, טלוויזיה שבורה (במיוחד אם מדובר בפאנל TFT או פלזמה) וקיר שבור ישפיעו לא רק על מצב הרוח שלך אלה גם על המצב הכלכלי.

אולי יעניין אותך גם

תפריט נגישות

Call Now Button