איציק התקנות טלויזיה

שירות עם אחריות

על כל שירותי ההתקנה

המדריך המלא להתקנת טלוויזיה על הקיר

להתייעצות עם מומחה

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם ולסייע בכל שאלה

המדריך המלא להתקנת טלוויזיה על הקיר

מכיוון שלטלוויזיות שטוחות אין חלק אחורי עבה ומגושם, ניתן לתלות אותן על הקיר בקלות. אתה יכול גם לרכוש ארון, שידה או מעמד טלוויזיה עם צינור מובנה לחיווט נסתר, אך לטלויזיה תלויה על הקיר יש אפקט מראה ייחודי. ישנן מערכות התקנה שונות, כך שהדבר הראשון שאתה צריך להחליט הוא איזו מערכת אתה צריך, במאמר הזה הבאנו לכם את המדריך המלא והמפורט כיצד לתלות טלוויזיה שטוחה על הקיר.

שימו לב, לפני שמתחילים לקדוח חורים בקירות, צריך לוודא שאין צינורות מים, צינורות גז או חוטי חשמל מתחת למקום המסומן לחור בקיר. ישנם גלאים אלקטרוניים מיוחדים לזיהוי חיווט או צינורות נסתרים.

במידה ואין ברשותכם אחד כזה השתדלו לקדוח בזהירות ולוודא שאין צנרת באיזור המסומן. במידה והינך לא בטוח בהתקנה של הצינורת עדיף לפנות למתקין טלוויזיות המתמחה בתחום.

קביעה מיקום ההתקנה

החלט היכן ברצונך להתקין את הטלוויזיה. ניתן להרכיב אותה על הקיר בעזרת תושבת סטטית, תושבת להטיה וסיבוב, או תושבת קיר צמודה המאפשרת לבחור את זווית הצפייה הטובה ביותר מזוויות שונות (למשל מהמטבח).

קביעת גובה ההתקנה של הטלוויזיה

ככלל, הקצה התחתון של הטלוויזיה צריך להיות 50-60 ס"מ מהרצפה. כמובן, גובה ההתקנה של הטלוויזיה תלוי במצב הספציפי שלך. אנו ממליצים לקחת חתיכת קרטון בערך בגודל הטלוויזיה ולחבר/להצמיד לקיר בגובה המיועד. הזז אותו ברצף, בדוק כמה אתה מרוצה מגובה זה או אחר. לאחר שבחרתם מיקום נוח לצפייה, מדוד וסמן את הגובה: בגובה זה יש להתקין את הטלוויזיה השטוחה שלכם.

בחירת תושבת

חלק חשוב בתהליך התקנת טלויזיה על קיר הינה התושבת. התושבת שתרכוש חייבת להיות מתאימה לגודל והמשקל של הטלוויזיה שלך, העדיפות היא להשתמש בתושבת המקורית שמגיעה עם הטלוויזיה(בעת הרכישה, בדוק את מפרטי התושבת והשווה למפרטי הטלוויזיה שלך במדריך למשתמש). יש להשתמש בדיבלים ובברגים באיכות טובה, ולהשתמש בכל חורי ההרכבה של התושבת ועל פי הוראות היצרן.

קביעת מרחק ההתקנה מהקיר

אתה יכול להרכיב טלוויזיה שטוחה על קיר בצורה סטטית, אבל אז לא תוכל להתאים את מיקום המסך. לכן העדיפות היא לרכיב על תושבת דינאמית, כך שתוכל להתאים את זווית הצפיה. טלוויזיות שטוחות מקרינות חום, כך שככל שהפער בין הקיר לטלוויזיה גדול יותר, כך האוורור שלה טוב יותר. בנוסף, ככל שהפער גדול יותר, כך נוצרת פחות "הילה" כהה על הקיר מסביב לטלוויזיה כתוצאה משקיעת אבק. הפער מאפשר לך גם להתאים את זווית הטלוויזיה אנכית ואופקית.

לקיחת מידות לקידוח החורים

כדי לבחור תושבת קיר מתאימה, עליך למדוד את המרחקים בין מרכזי חורי ההרכבה בגב הטלוויזיה. לרוב, מרחק זה הוא 10 על 10 ס"מ ו-20 על 10 ס"מ. ניתן למדוד את אורכה המלא של הטלוויזיה ולאחר מכן את המרחק לחורים וכך לגלות את המיקום המדויק לקידוח החורים.

אפשרות נוספת היא לגזור קרטון בצורה ובגודל הטלוויזיה, להצמידה לקיר יחד עם התושבת ולסמן בעיפרון את מיקום החורים והקידוח המיועד.

איך להסתיר את הכבלים

בנוסף לכבל החשמל וכבל המסך, לרוב מחוברים לטלוויזיה כבלים מציוד כגון נגני DVD, קונסולות משחקים, מקלטי לווין ומערכות שמע. מכשירים אלו ממוקמים בעיקר בארון או בשידת הטלוויזיה, ולכן יש צורך לארגן את הכבלים והחוטים שלהם. פתרון טוב הוא שימוש בתעלת כבלים המספקת ניתוב כבלים מסודר ונסתר. לחילופין, ניתן להשתמש במעמד טלוויזיה עם מדפים לציוד המחובר אליו.

אפשרות נוספת היא להחביא את הכבלים בתוך צינות אחד אשר יאסוף לתוכו את כל הכבלים בצורה נסתרת.

טיפ נוסף, בהינתן האפשרות נסו לעבור למערכות אל-חוטיות כגון WI-FI ובכך תחסכו חיבור של כבלים מיותרים.

אולי יעניין אותך גם

תפריט נגישות

Call Now Button